Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Kuidas vältida oma .ee domeeni ootamatut kustumist ja oksjonile jõudmist?

Aeg-ajalt saame domeeniomanike käest tagasisidet, et nende meelehärmiks on üks või teine .ee domeen kas kohe kustumas või juba sootuks kustunud ning domeenioksjonile jõudnud. Samas on selliste juhtumite ärahoidmiseks olemas kindel protseduur nii registripidaja, registri kui registreerija poolelt. Sellest siin juttu teemegi.
Kuidas vältida oma .ee domeeni ootamatut kustumist ja oksjonile jõudmist?
Igal .ee domeenil on kehtivusaeg – seda teavad vast kõik, kes on domeeni registreerimisega kokku puutunud. Kui valdavalt registreeritakse .ee domeen üheks aastaks, siis on ka neid, kes võtavad selle ühekorraga kümneks aastaks. Seega - kui Sul on domeeniga pikk plaan, registreeri see ühekorraga võimalikult pikaks perioodiks, sest nii on sekeldamist vähem.

Milline on kustumise protseduur ja kuidas omanikku sellest informeeritakse?

Esiteks, üldjuhul teavitavad registripidajad domeeniomanikke ette vähemalt üks või kaks kuud, et domeeni lõppkuupäev läheneb ning on aeg seda pikendada. See on esimene võimalus domeeni „päästa”. Kui selle aja jooksul midagi ette ei võeta, siis domeen aegubki. Samas, domeeni omanikustaatus ei muutu veel järgmised 45 päeva.

Teisel päeval pärast domeeni aegumist saadab register (Eesti Interneti SA) nii domeeni registreerijale kui selle halduskontaktile info, et domeen on aegunud ning et omanikul on jäänud 43 päeva aega registreerimist pikendada, enne kui domeen lõplikult kustutakse ning oksjonile saadetakse.

Sellest 45st päevast on domeen ligipääsetav 15 päeva ning ülejäänud 30ks päevaks lülitatakse ka tsoonist välja, st see ei avane enam. Kui mitte varem, siis viimase 30ne päeva jooksul võiks domeeni omanik selgelt märgata, et domeeniga on midagi lahti. Kui ka selle aja jooksul midagi ette ei võeta, jõuabki domeen oksjonile ning teda saavad endale registreerida ka kõik teised huvilised.

Mis jääb joone alla? On väga oluline, et registripidaja ja registri poolt saadetav info jõuaks korrektse ja asjassepuutuva inimese toimiva e-aadressini. Kui domeeni juurde kuuluvat omaniku- ega halduskontakti aadressi ei uuendata ja domeeni tegelik kasutaja lõpptähtajast midagi ei tea, võibki juhtuda, domeen enam ei toimi ja liigub domeenioksjonile.

Seda, kas Sinu ettevõtte domeeni kontaktid on korrektsed, saad hõlpsalt kontrollida meie kodulehelt - sisesta domeen ülalt otsingusse ja vaata järele!

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi