Uudised, sündmused ja blogi
Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.
Rahvusdomeenide (.ee) koguarv kasvas 2022. aastal 4.7%
Kui palju uusi .ee aadresse möödunud aastal registreeriti,kui paljudest loobuti ning kuidas jagunevad rahvusdomeenid era- ja juriidiliste omanike vahel? Siin põgus ülevaade meie viimase aasta tulemustest.

Möödunud aasta oli esimene COVIDi-piirangute järgne aasta, kuid paraku ka aasta, mil Venemaa alustas sõda Ukraina vastu. Mõlemad sündmused jätsid oma jälje ka registrisse, sest võrreldes 2021. aastaga vähenes 2022. aastal uute .ee domeenide registreerimine 10%.
Ent vaatamata registreerimiste vähenemisele soodustas registri 4.7% üldkasvu varasemast oluliselt parem domeenide pikendamine - kui 2021. aastal pikendati 101 783 domeeni, siis eelmisel aastal 110 354 ehk 8.4% rohkem kui 2021. aastal. Aasta jooksul kustutati registrist 17 622 domeeni.
Samasugust langust peegeldab ka Euroopa domeeniregistreid koondava CENTRi statistika ning võrdluseks näide meie lõunanaabriga - kui veel 2021. aastal kasvas .lv domeen 5.7%, siis 2022. aasta tulemuseks on 0.5% (võrdluseks meie 8.8% ja 4.7%).
Eraisikutele kuulub kõikidest .ee domeenidest 22.8%, kusjuures meestele kuulub 77.6% ja naistele 22.4%. Väikeste sammudega kasvab ka DNSSECiga kaitstud domeenide osakaal – tänaseks on neid 20.2% kõikidest .ee domeenidest.
Aasta pikimaks sõnalise tähendusega .ee domeeniks osutus 36st tähest koosnev õükõweiüaqqöövkkkaeüaüqäaawwköveuviuwuõwwvwäiäžuö.ee, kuid mõistagi jääb see alla tehnilisele rekordile, milleks on 2016. aastal registreeritud 63st e-tähest koosnev .ee internetiaadress.
Siit näed, kui palju registreeriti igakuiselt uusi .ee domeene võrdluses varasema aastaga:
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi

uudised
internet
NB! EISi toetusvooru tähtaega internetialaste uurimuste ning noorte IT-teadlikkuse tõstmisega seotud projektidele on pikendatud kuni 28. aprillini
Konkursi eesmärgiks on innustada interneti ja domeeninimede alaste teadus- ja uurimistööde tegemist, mis aitaksid kaasa internetialaste süvateadmiste edendamisele. Samuti tõsta noorte teadlikkust ja huvi IT vastu ning tuua noorteni kõik valdkonnaga seotud päevakajalised ja tulevikkuvaatavad teemad.

uudised
internet
ICANN korraldab: seminar "ICANN-OCTO Use and Understanding of Reputation Blocklist Data"
Tegemist on tasuta seminariga ning kuulama on oodatud kõik internetikogukonna liikmed. Üritus toimub 23. märtsil kell 14-14.30 ning sellele tuleb eelnevalt registreeruda.

uudised
internet
Hea päev kaaluda meie isikutuvastusteenuse eeID kasuks!
Kui pakute oma klientidele tarkvaralahendusi, mille puhul on vajalik Eesti või teiste EL riikide lõppkasutajate elektrooniline identifitseerimine, siis teadke, et meil on pakkuda isikutuvastusteenus eeID, mis aitab üheaegselt liidestuda 3 teenusega (Smart ID, Mobiil ID ja ID-kaart).
Kommentaarid