Uudised, sündmused ja blogi
Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.
Sel aastal korraldame Arvamusfestivalil 2 põnevat arutelu!
Suur suvi on kohe käes, mistõttu jagame aegsasti - nimelt, ka sel suvel oleme esindatud Paides toimuval
Arvamusfestivalil ning seekord lausa kahe teemaga. Üks neist seotud tehisintellekti ja eetikaga ning toimub 12. augustil kell 18 Tuleviku alal, teine seotud Ukraina sõja ning internetiga ja toimub Sõda ja Rahu alal laupäeval, 13. augustil kell 10. Mõlemaid saab näha meie e-kanalite kaudu, kuid otse loomulikult olete oodatud ka kohapeale, et sõna sekka öelda!
Tuleviku ala @ 12. augustil kell 18.00:
AI ja eetika - miks peaks see mind huvitama?
Tehisintellektil põhinevaid lahendusi sünnib nii Eestis kui maailmas üha rohkem. Eestis kutsutakse neid hellitavalt krattideks. Samas sünnib ka tehisintellektile suunatud eetikakoodekseid. Mis on nende põhiküsimused? Milliseid otsuseid me ei sooviks tehisintellektile usaldada? Kuidas tagada, et AI teeniks inimesi, mitte iseennast või selle loojaid?
Karl Kruusamäe (TÜ Robootikaprofessor)
Margit Sutrop (TÜ Eetikakeskus, praktilise filosoofia professor)
Henrik Trasberg (Uute tehnoloogiate ja digitaliseerimise õigusnõunik, Justiitsministeerium)
Moderaator: Erkki Leego
Sõda ja rahu ala @ 13. augustil kell 10.00:
Kuidas hoiab Ukraina sõjas üleval oma internetti?
Millised on interneti nõrgimad lülid suurte kriiside ajal? Kuidas tagab Ukraina sõjatingimustes oma interneti toimimise ning mis rolli mängib kübersõda nn päris-sõja kõrval? Milliseid tehnilisi, logistilisi või kaitsest lähtuvaid lahendusi kasutatakse selleks, et võrguühendused toimiksid ning kuidas peetakse vastu küberrünnakutele? Mida on vaja, et tagada süsteemide toimimine sellistes äärmuslikes olukordades? Mida on siit õppida Eestil?
Dmitry Kohmanyuk (Ukraina IT-ekspert)
Tõnu Tammer (CERT-EE juht)
Merle Maigre (e-Governance Academy, küberturvalisuse ekspert)
Moderaator: Henrik Roonemaa
FB ürituste lingid leiab siit (AI ja eetika, Ukraina sõda ja internet) ning vahetumalt jagame ka linke, kustkaudu näeb arutelusid.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
ICANN81: oksjon siin, oksjon seal
Seekordse ICANNi üldkohtumise saan ootamatult kokku võtta sõnaga "domeenioksjon". See oli kõike muud, kui ootuspärane.
Valminud on EISi uue perioodi strateegia
Eesti Interneti Sihtasutusel (EIS) on valminud 2025 – 2027 strateegia, mis seab sihid ja eesmärgid eesootavateks aastateks. Strateegia valmimisse on andnud olulise panuse erinevad sidusrühmad, selle koostamisel on arvestatud riiklike ning valdkondlikke strateegiaid ja arenguid.
Restful alternatiiv registri liidesele
Alustasime EISis 2014. aastal uue registrisüsteemi arendust, kus üheks võtmeelemendiks oli kaasaegne lähenemine registri ja registripidaja vahelisele suhtlusprotokollile EPP (Extensible Provisioning Protocol).
Kommentaarid
1
1