Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Vaata ja ela kaasa: Interneti Päev 2022 toimub 6. juunil kell 10-13 otseülekande vahendusel!

Järjekorras seitsmenda Interneti Päeva eesmärgiks on kokku tuua Eesti internetikogukonna huvilised ja päevakajaliste teemade üle arutledes anda panus meie interneti arengule.
Vaata ja ela kaasa: Interneti Päev 2022 toimub 6. juunil kell 10-13 otseülekande vahendusel!
Sel aastal on päeva tunnuslauseks "Internet - jutt või asi?" ja fookuses kaks Ukrainaga seotud ning üks Euroopa Liidu poliitikaid käsitlevat teemat. Üritus toimub virtuaalselt ning on kättesaadav meie Youtube'i kui Delfi TV vahendusel.

Paneelidesse on oodatud ka kõik teie küsimused, mõtted, arvamused - selleks kliki Interneti Päeva kodulehel ning saada need meile lehe allpool asuva vormi kaudu.

Interneti Päev 2022 toimub 6. juunil kell 10.00-13.00 ning koosneb kolmest arutelupaneelist:

➤ Kell 10.10 - 11.00
Näed, aga ei usu – miks Venemaal elav inimene end ise avatud internetist välja lülitas?

Kuigi Venemaa ähvardas end muu maailma internetist terviklikult välja lülitada, siis siiani seda juhtunud ei ole. Samas võib öelda, et Venemaal elav inimene lülitas end avatud internetist hoopis ise välja. Miks sealsed inimesed usuvad oma riigi propagandat niipalju rohkem, et kogu muu maailma (veel lahtiolevate) kanalite kaudu edastuvad uudised ja pildid mitte mingil moel laiemalt rahva teadvusesse ei jõua? Teisisõnu - mis toimub karu peas? Hea küll, kui vanemad inimesed vaatavad valdavalt telepilti, siis kuidas on noortega? Kas see on esimene kord, kui propaganda jõud on suurem avatud internetist?

Mati Heidmets, psühholoog
Jüri Nikolajev, ERRi ajakirjanik
Peeter Marvet, infoturbe-evangelist
Ilmar Raag
, reservohvitser
Modereerib Henrik Roonemaa


➤ 11.10 - 12.00
Eesti võime EL digitaalpoliitika kujundamisele kaasa rääkida?

Kuidas sünnib Eesti seisukoht erinevate Euroopa Liidu digipoliitika algatuste suhtes? Olgu selleks siis EL digitaalne identiteet või EL digitaalne suveräänsus. Kuidas üldisemalt hoida ära kaheldavaid ideid EL-s digivallas? Ja miks tehakse Euroopa Liidus näiteks selliseid otsuseid nagu küpsiste kasutamine jms?

Linnar Viik, IT-visionäär
Keit Kasemets, EL asjade ekspert, Poliitikaguru saatejuht
Siim Sikkut, digiekspert, Digital Nation juhtivpartner
Modereerib Henrik Roonemaa


➤ 12.10 - 13.00
Kas vaenuliku mõjutustegevuse vastu on vaktsiini?

Kuidas sünnib infopraktikute teadmine (ning seejärel siis ka meie) sellest, mis Venemaa sõjas Ukraina vastu tegelikult igapäevaselt toimub? Kui palju jääb seda tööd tehes silma erinevate poolte mõjutustegevus ning kas töö käigus on tekkinud mingeid üldistusi, mille varal valeinfot hõlpsalt ära tunda? Kuidas informatsiooni läbi töötada ja mida teha selleks, et mitte ise vaenuliku mõjutustegevuse ohvriks langeda? Ning kui palju nad teadvustavad, et oma infovooga mõjutavad viisil või teisel ka paratamatult oma lugejaid? Ehk infopraktikud infoleidmise missioonil - mis tegelikult toimub?

Igor Taro, sõjareporter
Rainer Saks, julgeolekuekspert
Modereerib Henrik Roonemaa

NB! Ürituse videolinke jagame vahetumalt ürituse toimumise eel.
Osalejate tutvustuse ning lisainfo leiad ürituse lehelt: Interneti Päev 2022.

Kommentaarid

119.08.2022

1

119.08.2022

1

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi