Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

„You’ve been trumped” ehk domeenide üha kasvav osa valimisvõitlusest e-kanalites

Poliitiku nimi moodustab märkimisväärse osa tema kuvandist ning on iseenesestmõistetav, et suures poliitikas on see registreeritud ka domeenina. Kuid omanimelise domeeni alt valijaile sõnumeid edastada ja endale digikanalites nähtavust luua on vaid osa tervikust. Sest lisaks on oht, et nime lähivariatsiooni või kampaania tunnuslause võtab domeenina kasutusse hoopis konkurent.
„You’ve been trumped” ehk domeenide üha kasvav osa valimisvõitlusest e-kanalites
Domeene väljastatakse „kes ees, see mees” põhimõttel. Loomulikult on siin erandeid ja alatasa toimub  nimevaidluseid, kuid igal juhul on selge, et selle lihtsa printsiibi kiire ja oskuslik ärakasutamine on digitaliseerunud maailmas järjest enam valimiskampaaniate osaks saanud.

Näiteks Donald Trumpile meeldib väga sel moel liiklust ja tähelepanu saada – tema meeskond tellis 2019. aastal aadressi todosconbiden.com. Kuid vaevalt et Joe Biden, kelle üheks kampaaniasõnumiks oli „Todos Con Biden” (Kõik koos Bideniga) sellele kuigi hea pilguga vaatas. Ent polnud parata, Trump oli esimene. Lehel on terav repliik „Uups, Joe unustas latiinod” ning edasi suunatakse loomulikult Trumpi kampaanialehele.

2016. aastal sai Trumpilt pihta republikaanide kandidaat Jeb Bush. Ta küll registreeris jeb2016.com’i, kuid unustas võtta täisnimega domeeni jebbush.com. Mõistagi kasutas juhuse ära Trump, kes taas teise aadressi hoopis enda veebilehele suunamiseks kasutas.

Trump ise on ennast sarnaste riugaste eest kaitsnud umbes 3200 domeeni tellimisega, mis viisil või teisel tema nimega seostuvad (trumpsoda.com, donaldtrumpart.com, 3dtrump.com jne). Kuid vaatamata sellele õnnestus Trumpi teise kampaanialause „Keep America Great” nimelise domeeni endale tellida tema demokraadist konkurent Tom Steyer ning kasutas seal võimalust Trumpiga seotud arvamuste esitlemiseks.

Loo moraal – poliitiku nime ja tema kampaania põhilause(d) tuleb kindlasti registreerida ka internetiaadressina. Ainult nii saab olla kindel, et võimalikult palju e-kanalite liiklusest suundub sinu kontrolli all olevatesse keskkondadesse.

Refereeritud allikast DNS Belgium

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi