Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Aastaga on registreeritud 61 300 .ee domeeni
Täna aasta aega tagasi hakkas kehtima uus domeenikord, mis muutis domeeni .ee eraisikutele ja ettevõtetele varasemast kättesaadavamaks ja lisandus võimalus registreerida täpitähti sisaldavaid nimesid. Aastaga on registreeritud 61 300 .ee-lõpulist domeeni, mis tähendab, et 1000 elaniku kohta on kasutuses 46 .ee-lõpulist domeeni.
2011 aasta märtsis viis uuringufirma Saar Poll OÜ .ee domeeni registreerinute seas läbi uuringu, mille tulemused näitasid, et kõige enam oldi rahul (91% vastajatest) asjaoluga, et nüüd on ühel isikul võimalik registreerida mitu domeeninime. Eraisikutele antud nimede registreerimise õigusega oli rahul 82%, nende kahetasemelise registreerimissüsteemiga 62% ja välismaa isikutele antud .ee-domeeninimede registreerimise võimalusega 55% vastajaist.„Aastaga oleme domeenide arvult per capita möödunud Lätist ja Leedust. See näitab suurt huvi .ee domeeni kasutamise vastu,“ ütles Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. Lätis on 1000 elaniku kohta registreeritud 40 domeeni ja Leedus 43 domeeni. Soomes on vastav number 50 ja Rootsis 118. „Rootsi läks Eestiga sarnasele kaasaegsele domeenikorrale üle aastal 2003 ja nende tasemeni jõudmine on võimalik kümnendi teises pooles,“ lisas Kauts.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
Heiki Sibul nimetati ülemaailmse interneti aruteluplatvormi IGFi esindajate grupi MAG liikmeks
ÜRO peasekretär nimetas Eesti Interneti SA juhatuse liikme Heiki Sibula Interneti Governance Forumi ehk IGFi esindajate grupi MAG (ing k Multistakeholder Advisory Group) liikmeks.
IGF 2024: AI võidukäik ning digitaalse kaasamise arendamine
Möödunud aasta viimane kuu tõi interneti haldusega seotud sidusrühmad iga-aastasele Interneti Governance Forumile (IGF). Sel korral leidis üritus aset Riyadhis ning tõi arutelu alla kümneid aktuaalseid teemasid.
Toetame kohaliku kogukonna arengut - ülevaade 2024. aastal toetatud projektide tulemustest
Eesti Interneti SA (EIS) on aastate jooksul toetanud kümneid projekte, mis on arendanud kohalikku internetikogukonda ning erinevate sihtgruppide internetialaseid teadmisi. Uue taotlusvooru valguses on sobiv aeg heita pilk projektidele, millele andsime hoogu möödunud aastal.
Kommentaarid