Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Algas Eesti Interneti SA teavituskampaania hoia oma veebikodu
„Hoia oma veebikodu“ finantseerib Euroopa Regionaalarengu Fond.
Käesolevaks hetkeks on Eesti Interneti SA poolt registreeritud ligi 48 000 domeeni, millest ligi 37 000 on vanu ümberregistreerituid ning 11 000 uut domeeni.
“Kui koduleht on maja, siis domeen on aadress kus maja asub. Domeeninimed on kordumatud.” Vaata lisaks www.internet.ee ning kontrolli oma domeeni.
Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja ITL poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine. Domeenireeglid .ee, pri.ee. com.ee, fie.ee ning med.ee ja tasu kinnitab konsensusliku otsusega Eesti Interneti SA 6-liikmeline nõukogu. Pooled nõukogu liikmed nimetab ITL erinevate kogukonna esindajate hulgast (Avo Ots, Taavi Talvik, Erki Urva) ja pooled liikmed on nimetatud riigi poolt (Maria Värton, Jaak Anton, Jaanus Tehver).
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi

uudised
internet
Head interneti 51. sünnipäeva meile!
Kas teadsid, et internet sai alguse täna täpselt 51 aastat tagasi? Just sel kaunil päeval, 29. oktoobril 1969ndal aastal, saadeti esmakordselt ühest arvutist teise lühike sõnum “LO”. See toimus USA valitsuse poolt rahastatud eksperimentaalses neljast arvutist koosnevas võrgus ARPANET ja selle lühikese sõnumi edastamist peetakse interneti sünnihetkeks.

uudised
internet
Liitu: algab maailma suurim interneti arutelufoorum IGF!
2. - 17. novembril toimub 15ndat korda maailma suurim interneti arutelufoorum IGF (Internet Governance Forum). Kuigi olude sunnil on ÜRO poolt korraldatav üritus esmakordselt täielikult virtuaalne, loodame et just videosilla vahendusel on see igaühe jaoks varasemast hoopis hõlpsamini kättesaadav.

internet
domeenid
Kuidas saab eraisik või ettevõte .ee domeeni registreerida?
Mistahes internetis nähaolev sisu - isiklikust blogist kuni
riigiportaalide ja kõigeni, mis nende kahe äärmuse vahele jääb -
eeldab unikaalset domeeni ehk maakeeli internetiaadressi. Rahvustunnusega ehk .ee
lõpulist domeeni, mis Eesti elavale inimesele kõige lihtsamini meelde jääb
ning on ühtlasi ka turvalisim lahendus, saab hõlpsalt registreerida paljude domeenide
müügiga tegelevate ettevõtete ehk registripidajate juures.
Kommentaarid