Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

.ee veebikeskkondade disaini- ja arendushanke võitis Helmes AS koostöös Web Expert OÜ-ga

Hankega uuendatakse kõik .ee veebikeskkonnad, sh internet.ee peaveeb, registreerija- ning registripidaja portaalid ning arendatakse uute keskkondadena .ee oksjonikeskkond ning registripidajatele mõeldud koolituskeskkond. 
.ee veebikeskkonnad on kõik arendatud erinevatel aegadel ja nii nende visuaalne külg kui ka funktsionaalsus vajab kaasajastamist. Kõik veebikeskkonnad seotakse omavahel loogiliselt ning muudetakse kasutajale mugavamaks.

Registreerija portaal on infoportaal, mis annab ülevaate domeenide aegumistähtaegadest, staatustest ning muudest detailidest nagu domeenidega seotud kontaktid ja registripidajad. Portaal on kasulik eelkõige neile, kellega on seotud hulgaliselt erinevate registripidajate juures registreeritud domeene. Portaalile lisandub ka oksjonikeskkonna funktsioon, mis on domeeninduse turul täiesti uus lahendus. 

Oksjonikeskkonna idee on lahendada probleem, et nn ihaldusväärsed kustuvad domeenid saab tehniliselt võimekam registreerija (nim. inglise keeles ka drop catcher) endale pea samal sekundil, kuid domeen vabaneb. Analüüsi tulemusena jõudsime seisukohale et, oksjonikeskkond on hetkel parim katse, kuidas kustunud domeenide soetamisel luua samaväärsed võimalused kõigile.

Registripidaja portaal on keskkond, kus teevad toiminguid meie akrediteeritud .ee registripidajad ehk teie domeeni registreerimise teenuse pakkujad. Arenduse tulemusena paneme kokku registripidaja portaali ja hetkel eraldi seisva inforuumi (KKK) ning arendame välja automaatse koolituskeskkonna. 

Raamlepingu kestus on kaks aastat. 

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi