Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Euroopa domeeniregistrite kõrged pead @CENTR üldkogu

Üldkogul annavad domeeniregistritele infot ja ülevaateid partnerid väljastpoolt, näiteks EUROPOL, RIPE NCC, ICANN ja kohalik CERT. Arutatame turvalisuse teemasid, kõne all on Euroopa privaatsuse ja andmekaitse teemad ning registrite olulisemad muudatused, millest teised võiksid teada. 

Kui CENTRi töögrupid (Administrative, Marketing, R&D, Security, Legal & Regulatory, Technical) tegelevad registrite igapäevatööga ja teemadesse minnakse süvitsi, siis üldkogul räägitame üldisematel teemadel, aga ka strateegilisemal tasemel ning  koostööpartnereid kaasatakse väljast. Kuna kuritegevus internetis ajas vaid kasvab, tehakse selle vastu võitlemiseks ja probleemide lahendamiseks oluliselt rohkem koostööd. 

Nii teevad oma hetketegevustest ettekanded rahvusvaheliselt domeenindust haldav ICANN, viimase riigidomeene koondav ccNSO , Euroopa IP-võrkude võrgukoordinatsiooni keskus RIPE NCC ning tutvustava ettekandega esineb EL liikmesriike võitluses rahvusvahelise kuritegevuse ja terrorismi vastu abistav EUROPOL. Päeva mahub ka küberturvalisuse sessioon, kus tutvustatakse projekti Avalanche ning Läti rahvuslik CERT annab oma ülevaate küberturvalisuse teemadest seoses domeeninimedega. Päeva lõpetab vestlus domeeninimedest ja brändingust. 

Teine päev toob Euroopa Liidu poliitikaid - privaatsus ning andmete kaitse. Arutame millised on CENTR-i ja tema liikmete seisukohad eesootavate muudatuste keskel. Teine osa päevast on domeeniregistrite kesksem, kus Austria tutuvustab oma lühikeste domeenide vabaks laskmise projekti, Holland .nl-i ja e-identiteedi lugu. Bulgaarlased on lansseerinud oma domeeni all "täpitähed" ning Soome annab ülevaate oma muutuste keerisest organisatsioonis. 
 
Täpse päevakava leiad SIIT

Kommentaarid

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi