Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
#ICANN60 "kõik on juba öeldud, aga veel mitte kõigi poolt"
.ee jälgib konverentsil peamiselt kahe- ja kolmetäheliste ASCII ISO 3166 alpha-2 ja alpha-3 (.est) koodide võimaliku vabaks laskmise arutelusid tulevases ja ühtlasi teises (uute) rahvusvaheliste ülddomeenide (gTLD) nagu .camera, .farm, .com taotlemise ringis. Uue taotlusringi toimumise aeg ei ole kindel, kuid üsna kindel tundub kogukond olevat, et see tuleb. Teemaga tegelemiseks on ICANNs loodud Work Track 5. Erinevate kogukonna liikmete seas konsensus veel puudub, sest põrkuvad äri- ja riikide huvid või siis üldine huvipuudus. Teema arutelud võiks kokku võtta Marcus Kummeri sõnadega konverentsilt "kõik on juba öeldud, aga veel mitte kõigi poolt" (ingl.k "everything has been said, but not yet by everyone").
Teine huvipakkuv teema on 2018. mais jõustuv uus Euroopa andmekaitsemäärus (GDPR), mis ei mõjuta ainult Euroopa riike, vaid ka kõikide teiste riikide ettevõtteid ja asutusi, kes töötlevad Euroopa Liidu riikide füüsiliste isikute andmeid. Andmekaitsemäärusega seoses peab ka ICANN rahvusvahelisel tasemel üle vaatama oma nõuded domeenihaldajatele ja registripidajatele. ICANNi puhul on tegemist Ameerika Ühendriikides registreeritud organisatsiooniga.
Aplauside ja kõnede saatel taandub ICANNi juhtimisest Interneti üheks isaks peetav Steve Crocker. Crocker on RFC-e (Request for Comments) ehk Interneti tehnilist toimimist selgitavate dokumentide looja, talle kuulub RFC1. RFD-d on Interneti toimimise aluseks siiani.
Konverentsil toimub üle 300 arutelu ja sessiooni, ICANN60 päevakava leiab SIIT, enamik sessioone on järelkuulatavad.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
IGF 2024: AI võidukäik ning digitaalse kaasamise arendamine
Möödunud aasta viimane kuu tõi interneti haldusega seotud sidusrühmad iga-aastasele Interneti Governance Forumile (IGF). Sel korral leidis üritus aset Riyadhis ning tõi arutelu alla kümneid aktuaalseid teemasid.
Toetame kohaliku kogukonna arengut - ülevaade 2024. aastal toetatud projektide tulemustest
Eesti Interneti SA (EIS) on aastate jooksul toetanud kümneid projekte, mis on arendanud kohalikku internetikogukonda ning erinevate sihtgruppide internetialaseid teadmisi. Uue taotlusvooru valguses on sobiv aeg heita pilk projektidele, millele andsime hoogu möödunud aastal.
Mida teha, kui keegi on registreerinud sinu ettevõtte nimega domeeni?
Eesti Interneti Sihtasutus (EIS) tutvustas hiljuti ettevõtjatele erinevaid domeeniohte. See äratas paljudes huvi tutvuda internetimaailma telgitagustega ning nii mõnigi jõudis avastuseni, et ettevõtte nimega domeen on registreeritud kolmanda isiku poolt. Mida aga sellises olukorras ette võtta? Teeme ülevaate võimalikest sammudest.
Kommentaarid