Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Kas Sina hoolid oma veebilehe külastajatest?
Maailmas standardiks saanud turvalainendus DNSSEC (Domain Name System Security Extensions) on turvavõtmete süsteem, mis tagab, et internetilehekülg kuhu Sind suunatakse, näiteks internetipank, on ikka see, mille aadressi Sa veebilehitsejasse sisestasid.
EIS-i eesmärk oli, et 2014. aastal on .ee-l vähemalt üks registripidaja ja vähemalt üks internetiühenduse pakkuja (inglise k internet service provider ehk ISP) DNSSEC-i rakendanud ning vähemalt üks domeeniomanik on oma domeeni DNSSEC-iga ära turvanud. EIS tegutseb selle nimel, et kõik Eesti domeenid, mis on seotud tundlike isikuandmete või finantstehingutega, nagu e-pangad, riiklikud portaalid, e-poed, oleksid DNSSECi-ga kaitstud.
Käesoleval hetkel on täisteenust pakkuvaid registripidajaid 5, internetiteenuse pakkujad on DNSSECi oma lahendavates nimeserverites sisse lükanud ning DNSSECga on kaitstud 770 (29.09.16) .ee domeeni! DNSSECi levikut üle maailma saab näha neilt kaartidelt.
DNSSEC täislahendust, avalda vaid soovi, pakuvad .ee domeeni registreerijatele registripidajad Almic OÜ, Infonet AS, Zone Media OÜ, Name ISP ning 123domains. DNSSEC võtmeid on valmis vastu võtma kõik .ee registripidajaid.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
Olukorrast digiriigis: miks registreerida .ee domeen?
EISi esindajad rääkisid Delfi taskuhäälingus "Olukorrast digiriigis" värskes episoodis .ee domeenist ning selle vajalikkusest ettevõtetele.
2024. aasta .ee domeeninimedes: Tallinn lükkas Tartu troonilt
2024. aasta on .ee domeeninimedesse toonud mitmeid muutusi ja uusi trende. Hea meel on tõdeda, et Eesti tippdomeen on jätkanud enda kasvu, mis on esimese poolaasta lõpuks jõudnud 6,6% juurde.
Domeeni registreering jäi pikendamata? Sellega võivad kaasneda just need küberohud
EIS viis hiljuti läbi uuringu, mille fookuses oli .ee domeeni registreeringu pikendamise protsess. Tulemustest selgus, et suur osa vastajatest teadvustab küll erinevaid domeeni registreeringu kaotamisega seotud küberohte, kuid on ka neid, kelle arvates ühtegi ohtu ei kaasne. Kuna domeen on digitaalse maailma üks kõige väärtuslikumaid varasid, teeme ülevaate võimalikest ohtudest, mis võivad registreeringu lõppemisega kaasneda.
Kommentaarid