Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Kas Sina hoolid oma veebilehe külastajatest?

2014. aastal .ee domeenidele arendatud turvalaiendusest teavitamiseks loodud video tegelased aitavad turvalisemaks muuta nüüd ka Horvaatia internetti!
Mõned aastad tagasi aitasid .ee-d turvalisemaks teha Riigi Infosüsteemi Ametiga loodud tegelased Tambet ja must kass Kapten. Nüüd aitavad nad turvalisemaks muuta ka Horvaatia Internetti! Eesti keelset videot vaata SIIT või Vimeost RIA kanalist nii inglise kui vene keeles.

Maailmas standardiks saanud turvalainendus DNSSEC (Domain Name System Security Extensions) on turvavõtmete süsteem, mis tagab, et internetilehekülg kuhu Sind suunatakse, näiteks internetipank, on ikka see, mille aadressi Sa veebilehitsejasse sisestasid.
EIS-i eesmärk oli, et 2014. aastal on .ee-l vähemalt üks registripidaja ja vähemalt üks internetiühenduse pakkuja (inglise k internet service provider ehk ISP) DNSSEC-i rakendanud ning vähemalt üks domeeniomanik on oma domeeni DNSSEC-iga ära turvanud. EIS tegutseb selle nimel, et kõik Eesti domeenid, mis on seotud tundlike isikuandmete või finantstehingutega, nagu e-pangad, riiklikud portaalid, e-poed, oleksid DNSSECi-ga kaitstud.

Käesoleval hetkel on täisteenust pakkuvaid registripidajaid 5, internetiteenuse pakkujad on DNSSECi oma lahendavates nimeserverites sisse lükanud ning DNSSECga on kaitstud 770 (29.09.16) .ee domeeni! DNSSECi levikut üle maailma saab näha neilt kaartidelt.

DNSSEC täislahendust, avalda vaid soovi, pakuvad .ee domeeni registreerijatele registripidajad Almic OÜ, Infonet AS, Zone Media OÜ, Name ISP ning 123domains. DNSSEC võtmeid on valmis vastu võtma kõik .ee registripidajaid.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi