Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Kas Sina hoolid oma veebilehe külastajatest?
Maailmas standardiks saanud turvalainendus DNSSEC (Domain Name System Security Extensions) on turvavõtmete süsteem, mis tagab, et internetilehekülg kuhu Sind suunatakse, näiteks internetipank, on ikka see, mille aadressi Sa veebilehitsejasse sisestasid.
EIS-i eesmärk oli, et 2014. aastal on .ee-l vähemalt üks registripidaja ja vähemalt üks internetiühenduse pakkuja (inglise k internet service provider ehk ISP) DNSSEC-i rakendanud ning vähemalt üks domeeniomanik on oma domeeni DNSSEC-iga ära turvanud. EIS tegutseb selle nimel, et kõik Eesti domeenid, mis on seotud tundlike isikuandmete või finantstehingutega, nagu e-pangad, riiklikud portaalid, e-poed, oleksid DNSSECi-ga kaitstud.
Käesoleval hetkel on täisteenust pakkuvaid registripidajaid 5, internetiteenuse pakkujad on DNSSECi oma lahendavates nimeserverites sisse lükanud ning DNSSECga on kaitstud 770 (29.09.16) .ee domeeni! DNSSECi levikut üle maailma saab näha neilt kaartidelt.
DNSSEC täislahendust, avalda vaid soovi, pakuvad .ee domeeni registreerijatele registripidajad Almic OÜ, Infonet AS, Zone Media OÜ, Name ISP ning 123domains. DNSSEC võtmeid on valmis vastu võtma kõik .ee registripidajaid.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi

uudised
internet
Head interneti 51. sünnipäeva meile!
Kas teadsid, et internet sai alguse täna täpselt 51 aastat tagasi? Just sel kaunil päeval, 29. oktoobril 1969ndal aastal, saadeti esmakordselt ühest arvutist teise lühike sõnum “LO”. See toimus USA valitsuse poolt rahastatud eksperimentaalses neljast arvutist koosnevas võrgus ARPANET ja selle lühikese sõnumi edastamist peetakse interneti sünnihetkeks.

uudised
internet
Liitu: algab maailma suurim interneti arutelufoorum IGF!
2. - 17. novembril toimub 15ndat korda maailma suurim interneti arutelufoorum IGF (Internet Governance Forum). Kuigi olude sunnil on ÜRO poolt korraldatav üritus esmakordselt täielikult virtuaalne, loodame et just videosilla vahendusel on see igaühe jaoks varasemast hoopis hõlpsamini kättesaadav.

internet
domeenid
Kuidas saab eraisik või ettevõte .ee domeeni registreerida?
Mistahes internetis nähaolev sisu - isiklikust blogist kuni
riigiportaalide ja kõigeni, mis nende kahe äärmuse vahele jääb -
eeldab unikaalset domeeni ehk maakeeli internetiaadressi. Rahvustunnusega ehk .ee
lõpulist domeeni, mis Eesti elavale inimesele kõige lihtsamini meelde jääb
ning on ühtlasi ka turvalisim lahendus, saab hõlpsalt registreerida paljude domeenide
müügiga tegelevate ettevõtete ehk registripidajate juures.
Kommentaarid