Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Riigi internetidomeenid said turvalaienduse
DNSSEC (Domain Name System Security Extensions ehk domeeninimede süsteemi turvalaiendused) kaitseb internetikasutajaid ja domeeniomanikke, andes kindluse, et kasutajat pole tema teadmata soovitud kodulehe asemel ümber suunatud mõnele teisele lehele. Eesti riigiasutuste veebilehtedel ulatuslikke DNS-probleeme seni esinenud pole, ent DNSSECi juurutamine aitab neid tulevikus ennetada.
DNSSECi tehnoloogia ja olulisuse selgitamiseks on valminud domeeniomanikele suunatud video. Eriliselt peaksid DNSSECi kasutuselevõtmist kaaluma veebipoodide omanikud jt veebilehed, kus toimetatakse tundlike andmete ja/või rahaga.
Mis on DNSSEC? from RIA on Vimeo.
Domeeniomanik! Kaitstes domeeni DNSSEC turvalaiendusega, hoolid oma veebilehe külalistest ning aitad muuta Eesti internetti turvalisemaks.
DNSSEC turvalaienduse kasutuselevõttu korraldab Eesti Interneti SA, kes on loonud vajaliku regulatsiooni ja taristu. Domeeniregistreerijatele vahendavad DNSSEC turvalaienduse teenust registripidajad ehk domeeni registreerimise teenuse pakkujad. Oma domeenil DNSSEC teenuse rakendamiseks vajaliku informatsiooni leiate sihtasutuse kodulehelt www.internet.ee/dnssec.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi

uudised
internet
Head interneti 51. sünnipäeva meile!
Kas teadsid, et internet sai alguse täna täpselt 51 aastat tagasi? Just sel kaunil päeval, 29. oktoobril 1969ndal aastal, saadeti esmakordselt ühest arvutist teise lühike sõnum “LO”. See toimus USA valitsuse poolt rahastatud eksperimentaalses neljast arvutist koosnevas võrgus ARPANET ja selle lühikese sõnumi edastamist peetakse interneti sünnihetkeks.

uudised
internet
Liitu: algab maailma suurim interneti arutelufoorum IGF!
2. - 17. novembril toimub 15ndat korda maailma suurim interneti arutelufoorum IGF (Internet Governance Forum). Kuigi olude sunnil on ÜRO poolt korraldatav üritus esmakordselt täielikult virtuaalne, loodame et just videosilla vahendusel on see igaühe jaoks varasemast hoopis hõlpsamini kättesaadav.

internet
domeenid
Kuidas saab eraisik või ettevõte .ee domeeni registreerida?
Mistahes internetis nähaolev sisu - isiklikust blogist kuni
riigiportaalide ja kõigeni, mis nende kahe äärmuse vahele jääb -
eeldab unikaalset domeeni ehk maakeeli internetiaadressi. Rahvustunnusega ehk .ee
lõpulist domeeni, mis Eesti elavale inimesele kõige lihtsamini meelde jääb
ning on ühtlasi ka turvalisim lahendus, saab hõlpsalt registreerida paljude domeenide
müügiga tegelevate ettevõtete ehk registripidajate juures.
Kommentaarid