Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Selgunud on võistluse „Ehe Eesti − Eesti ettevõttele eesti nimi 2023” võitjad.

Nimekonkursi eesmärk on juhtida ettevõtjate ja avalikkuse tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele ning väärtustada eestikeelseid äri-, ettevõtte- ja domeeninimesid. Kandidaate hinnati kokku seitsmes kategoorias: tootmisettevõte, teenindusettevõte, vabaühendus, aasta uustulnuk, haridus- ja kultuuriasutus, õpilasfirma ning rahvusdomeeninimi.
Ettepanekuid saabus kokku rekordiliselt 84. Aktiivne osavõtt on selge märk, et silmapaistvad ja meeldejäävad eestimaised nimed on ettevõtete seas hinnas ning eesti keel on avalikus ruumis kõrgelt väärtustatud.
Keeleameti peadirektor ja žürii esimees Ilmar Tomusk: „Ärinimede eestikeelsuse nõue tühistati keeleseaduses 1996. aastal, põhjenduseks toodi, et eestikeelsuse nõue halvendab ärikliimat. Et aga äriseadustiku kohaselt ei tohi ärinimed olla vastuolus heade kommetega, soovime eestikeelse äri- ja ettevõttenime konkursiga kujundada head tava, et ärinimi võiks olla eestikeelne. Rõõmu teeb, et meie konkurss on muutunud järjest populaarsemaks ning üha enam ettevõtjaid valib oma firmale ilusa eestikeelse nime.“
Laureaadid valis žürii, milles on esindatud Emakeele Selts, Eesti keelenõukogu, Keeleamet, Eesti Keele Instituut, Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Interneti Sihtasutus ja Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon. Žürii koosseis: Ilmar Tomusk (esimees), Helle Metslang, Birute Klaas-Lang, Sirli Zupping, Peeter Päll, Heiki Rits, Aime Klandorf ja Mare Vahtre.
Hinnangu andmisel lähtuti konkursi statuudis seatud tingimustest: auhind määratakse tunnustusena Eesti ettevõtjale, kelle äri- või ettevõttenimi on eestikeelne, kõlalt ja kirjapildilt eestipärane, kujundlik ja eristamisvõimeline; kelle .ee internetiaadress on eestikeelne, lihtne ja teistest eristuv, selge ja tähenduslik ning üheselt mõistetava kõlapildiga, nii et seda on ka kuuldu alusel lihtne kirja panna; ehedal eesti ettevõttenimel on oma lugu, mis kajastab nimepaneku põhjendust, nt seost ettevõtja tegevusvaldkonnaga, aja- või kultuurilooga, ettevõtja endaga.
2023. aasta konkursi võitjad kategooriate kaupa on:
Tootmisettevõte: HUUM OÜ (keriste ja sauna juhtsüsteemide tootmine)
Teenindusettevõte: Vudila (Vudila Mängumaa OÜ) (kogu pere mängumaa)
Vabaühendus: MTÜ Jääk ja Praak (erivajadustega inimesed valmistavad tooteid jäägist ja praagist)
Haridus- ja kultuuriasutus: MTÜ Lasteraamat (lastekirjanduse loomine)
Aasta uustulnukas: OÜ Sõnavulin (keeletoimetamine)
Õpilasfirma: PAKILINE (kompaktsete kaasaskantavate esmaabipakkide tootmine)
Rahvusdomeeninimi: mänguvõti.ee (Mänguvõti OÜ; mänguteraapia teenus)
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
_large.webp)
Uudised
Projektikonkurss
Vaata, milliseid projekte toetab EIS kogukonna arendamiseks!
Eesti Interneti SA (EIS) annab igal aastal välja toetusi, mis aitavad arendada ja kasvatada kohalikku internetikogukonda. Sel aastal oli toetusvooru fookuses küberturvalisus ning sellega seotud teadmiste ja oskuste arendamine. Toetusi rahastatakse .ee domeenioksjonitelt saadud tuludest.

Sündmus
Interneti Päev
VAATA OTSE: Interneti Päev võtab luubi alla interneti inimlikkuse
Eesti Interneti Sihtasutus kutsub 2. aprillil osalema tänavusel Interneti Päeval “Inimlikkus Internetis”. Rahvusvahelisel IGF (Internet Governance Forum) formaadil põhineval üritusel lahkame koos valdkonna ekspertide ning kogukonnaga põletavalt päevakajalisi teemasid.
_large.webp)
Uudised
Andmed
Mis juhtub, kui domeeni registreerinud ettevõte lõpetab enda tegevuse?
Eesti Interneti SA (EIS) töötab pidevalt .ee registri andmete kvaliteedi täiustamise nimel. Sel eesmärgil taastasime hiljuti ettevõtete andmete kontrolli äriregistri vastu. Kontrolli kõige olulisem eesmärk on kindlaks teha .ee domeenid, mis kuuluvad kustunud ettevõtetele, et saaksime suunata registreeringut üle andma domeeni tegelikule kasutajale või vabastada see kustutusmenetluse kaudu.
Kommentaarid