Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Pressiteade: .EE domeeni hind langeb 7 euroni

Eesti Interneti Sihtasutus langetab alates 1. jaanuarist 2016 .EE​ ​ domeeni hinda varasemast 20 protsenti ehk 7 euroni.
Käesolevaks hetkeks on registreeritud üle 86 600. .​​ EE​ ​ domeeni.

Sihtasutuse nõukogu esimehe Aet Rahe sõnul on hinda võimalik langetada tulenevalt .EE​ ​ tugevast turuspositsioonist ja iga aastasest püsivast kasvust. “.EE​ ​ domeeni turuosa Eestis on 66 protsenti ning domeenide arv on kasvanud aasta-aastalt stabliilselt, viimase 12 kuu kasv ületab 10 protsenti. Nende asjaolude koostoime ja domeeninduse kui majandusvaldkonna edu võimaldab teenuse hinda taas alla poole tuua” ütles Rahe.

Vastavalt eile heaks kiidetud 2016-2018 aasta strateegiale kaotatakse ühe, kahe ja kolme aastaste registreeringute vahel hinna erinevus. Domeeni registreerimise tasu on 2016. aastal vastavalt registreerimisperioodi pikkusele 7, 14 või 21 eurot.

“Mul on hea meel, et võrreldes lähiriikidega oleme saavutanud .EE​ ​ domeeni jaoks mõistliku hinnataseme. Näiteks on Soome rahvusdomeeni .FI​ ​ hind 12, Rootsi .SE​ ​ 8,5 ning Läti .​​ LV​ ​ 10 eurot” ütles sihtasutuse juhatuse liige Heiki Sibul.

Nimetatud hinnad on teenusepakkujatelt küsitavad domeeni registreerimise tasud.​ ​ Hind​ ​domeeni registreerijale määratakse teenusepakkujate poolt.​ ​ Hinnale​ ​ lisandub käibemaks.


Lisainfo
Maarja Kirtsi
maarja.kirtsi@nternet.ee
+372 501 8379

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi