Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Balti Domeenipäevad ja EuroDIG ühendavad jõud

Eesti Interneti Sihtasutus kutsub kõiki huvilisi Balti Domeenipäevadele. Tänavune üritus on osa EuroDIGi konverentsist ning toimub 17.-19. juunil Vilniuses.
Balti Domeenipäevad ja EuroDIG ühendavad jõud

Valdkonna ülevaade ning trendid

Konverents toob kokku Baltimaade valdkonna esindajad ning annab osalejatele seega põhjaliku ülevaate domeenituru olukorrast ja trendidest ning võimaluse suhelda välismaa kolleegidega. Vilniuses kohtuvad nii registrid, registripidajad, veebiteenuste pakkujad kui ka arendajad, küberturvalisuse eksperdid, ettevõtjad, teadlased ning paljud teised.

Kahe sisuka päeva jooksul võetakse Balti Domeenipäevadel luubi alla nii domeenide kasutamine ja DNSi kuritarvitamine kui ka DNSi roll sisu blokeerimisel ning DNSSECi rakendamine. Lisaks räägime ka domeenitööstust mõjutavatest Euroopa Liidu määrustest, domeeni- ja intellektuaalomandi õigustest ning teistest olulistest teemadest.

EuroDIG toob kokku Euroopa eksperdid

Tänavune üritus leiab aset EuroDIGi konverentsi raames. EuroDIG on platvorm, mis toob kokku info valdkonnaga seotud arengutest ning ekspertarvamused Interneti erinevatest tahkudest ning väljakutsetest. Konverentsil osalevad erinevad sidusrühmad, nende seas avalik sektor, rahvusvahelised organisatsioonid, akadeemia, ettevõtted, tehniline kogukond ning kodanikuühendused.

EuroDIG on kulminatsiooni kogu aasta jooksul toimuvale kaasamisele, mida korraldatakse alt-üles põhimõttel. Programmi sisu aitavad kujundada kõik interneti haldusega seotud sidusrühmad ning konverentsi tulemusena formuleeritakse sõnumid, mis edastatakse ülemaailmsele interneti haldamise konverentsile IGF.

Üritusele eelnevalt toimub YouthDIG ehk noorte dialoogi kohtumine, mille raames loob enda sõnumid just noorem generatsioon. Seisukohad kujundatakse nii interneti halduse, -poliitikate kui ka koostöö teemadel.

Ürituse partnerid

Balti Domeenipäevad on korraldatud Baltimaade registrite poolt ehk Kaunase Tehnoloogiaülikooli DOMREGi eestvedamisel koostöös Läti registri NIC.LV ning .ee registri Eesti Interneti Sihtasutusega.

EuroDIGi korralduses löövad kaasa Leedu Vabariigi side- ja regulatiivamet, välisministeerium, transpordi- ja kommunikatsiooniministeerium, GoVilnius agentuur ja teised.


Balti Domeenipäevade ja EuroDIGi programm, registreerimine ning muu oluline info on leitav kodulehelt https://www.eurodig.org/. Üritusel osalemine on kõigile tasuta.Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi