Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Internetist leiad nüüd 160 000 .ee domeeni - millise loo see meile jutustab?
Augustikuu alguse seisuga on .ee domeeninimede kasvuprotsent 5,2. Ootuspäraselt on kõige enam .ee registreeringuid tehtud Eestis, kuid meie maatunnusega domeeniomanikke leidub ka lähiriikides, Ameerikas, Kanadas ning lausa Austraalias ja Aafrikas. .ee domeenide registreerimisel leiavad kasutust ka täpitähed - neid sisaldavad 2.7% kõikidest domeeninimedest. DNSSECi ehk domeeninimede süsteemi turvalaiendusega on oma domeeni kaitsnud 21.7%.
Naiste poolt on registreeritud umbes viiendik domeenidest. Kõige rohkem on .ee domeeni registreerijaid 43-aastaste ning seejärel 34-aastaste seas. Kui tavapäraselt kuulub registreerijale üks domeen, siis meie registris on ka registreerija, kellele kuulub üle 2000 domeeni. Jätkuvalt on kõige populaarsem domeeni registreerimine üheks aastaks, sellele järgneb 2- ning 3-aastane periood.
Kokkuvõttes on .ee domeeni registreerimine parim viis eestimaalasteni jõudmiseks. Oma veebileht on digitaalne visiitkaart ning kõige kindlam viis oma tegevuste ja ettevõtmiste tutvustamiseks. Kui sina ei ole tänaseks veel 160 000 domeeni omaniku seas, saad seda alustada kiirelt ja mugavalt Eesti Interneti Sihtasutuse kodulehel - vaata lähemalt siit!Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
Heiki Sibul nimetati ülemaailmse interneti aruteluplatvormi IGFi esindajate grupi MAG liikmeks
ÜRO peasekretär nimetas Eesti Interneti SA juhatuse liikme Heiki Sibula Interneti Governance Forumi ehk IGFi esindajate grupi MAG (ing k Multistakeholder Advisory Group) liikmeks.
IGF 2024: AI võidukäik ning digitaalse kaasamise arendamine
Möödunud aasta viimane kuu tõi interneti haldusega seotud sidusrühmad iga-aastasele Interneti Governance Forumile (IGF). Sel korral leidis üritus aset Riyadhis ning tõi arutelu alla kümneid aktuaalseid teemasid.
Toetame kohaliku kogukonna arengut - ülevaade 2024. aastal toetatud projektide tulemustest
Eesti Interneti SA (EIS) on aastate jooksul toetanud kümneid projekte, mis on arendanud kohalikku internetikogukonda ning erinevate sihtgruppide internetialaseid teadmisi. Uue taotlusvooru valguses on sobiv aeg heita pilk projektidele, millele andsime hoogu möödunud aastal.
Kommentaarid