Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Internetist leiad nüüd 160 000 .ee domeeni - millise loo see meile jutustab?
Augustikuu alguse seisuga on .ee domeeninimede kasvuprotsent 5,2. Ootuspäraselt on kõige enam .ee registreeringuid tehtud Eestis, kuid meie maatunnusega domeeniomanikke leidub ka lähiriikides, Ameerikas, Kanadas ning lausa Austraalias ja Aafrikas. .ee domeenide registreerimisel leiavad kasutust ka täpitähed - neid sisaldavad 2.7% kõikidest domeeninimedest. DNSSECi ehk domeeninimede süsteemi turvalaiendusega on oma domeeni kaitsnud 21.7%.
Naiste poolt on registreeritud umbes viiendik domeenidest. Kõige rohkem on .ee domeeni registreerijaid 43-aastaste ning seejärel 34-aastaste seas. Kui tavapäraselt kuulub registreerijale üks domeen, siis meie registris on ka registreerija, kellele kuulub üle 2000 domeeni. Jätkuvalt on kõige populaarsem domeeni registreerimine üheks aastaks, sellele järgneb 2- ning 3-aastane periood.
Kokkuvõttes on .ee domeeni registreerimine parim viis eestimaalasteni jõudmiseks. Oma veebileht on digitaalne visiitkaart ning kõige kindlam viis oma tegevuste ja ettevõtmiste tutvustamiseks. Kui sina ei ole tänaseks veel 160 000 domeeni omaniku seas, saad seda alustada kiirelt ja mugavalt Eesti Interneti Sihtasutuse kodulehel - vaata lähemalt siit!Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
Olukorrast digiriigis: miks registreerida .ee domeen?
EISi esindajad rääkisid Delfi taskuhäälingus "Olukorrast digiriigis" värskes episoodis .ee domeenist ning selle vajalikkusest ettevõtetele.
2024. aasta .ee domeeninimedes: Tallinn lükkas Tartu troonilt
2024. aasta on .ee domeeninimedesse toonud mitmeid muutusi ja uusi trende. Hea meel on tõdeda, et Eesti tippdomeen on jätkanud enda kasvu, mis on esimese poolaasta lõpuks jõudnud 6,6% juurde.
Domeeni registreering jäi pikendamata? Sellega võivad kaasneda just need küberohud
EIS viis hiljuti läbi uuringu, mille fookuses oli .ee domeeni registreeringu pikendamise protsess. Tulemustest selgus, et suur osa vastajatest teadvustab küll erinevaid domeeni registreeringu kaotamisega seotud küberohte, kuid on ka neid, kelle arvates ühtegi ohtu ei kaasne. Kuna domeen on digitaalse maailma üks kõige väärtuslikumaid varasid, teeme ülevaate võimalikest ohtudest, mis võivad registreeringu lõppemisega kaasneda.
Kommentaarid