Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Internetist leiad nüüd 160 000 .ee domeeni - millise loo see meile jutustab?

Eesti Interneti Sihtasutusel on hea meel teada anda, et maailmas on juba üle 160 000 .ee domeeni. Seega on Eesti rahvusdomeen endiselt populaarne ning parim viis eestimaalasteni jõudmiseks.
Internetist leiad nüüd 160 000 .ee domeeni - millise loo see meile jutustab?
Märgilise numbrini jõudmise valguses heidame pilgu .ee domeenide sisemusse. 2023. aasta II kvartali andmete põhjal näeme, et domeeninime valimisel on jätkuvalt populaarsed sõnad “auto”, “rent” ja “eesti”. Samuti leiavad laialdast kasutust ka ehituse, remondi ja kinnisvaraga seotud nimed - võib järeldada, et need on eestlaste jaoks endiselt aktuaalsed teemad. Uue trendina on näha aga AI-ga seotud nimede kasvu, lisaks on esile kerkinud sõnade “art”, “stuudio”, “kool” ja “investeerimine” kasutamine. Seega annab sõnakaart aimu, millised valdkonnad on ühiskonnas populaarsed ning leiavad seega enda tee ka veebilehtede nimedesse.

Augustikuu alguse seisuga on .ee domeeninimede kasvuprotsent 5,2. Ootuspäraselt on kõige enam .ee registreeringuid tehtud Eestis, kuid meie maatunnusega domeeniomanikke leidub ka lähiriikides, Ameerikas, Kanadas ning lausa Austraalias ja Aafrikas. .ee domeenide registreerimisel leiavad kasutust ka täpitähed - neid sisaldavad 2.7% kõikidest domeeninimedest. DNSSECi ehk domeeninimede süsteemi turvalaiendusega on oma domeeni kaitsnud 21.7%.

Naiste poolt on registreeritud umbes viiendik domeenidest. Kõige rohkem on .ee domeeni registreerijaid 43-aastaste ning seejärel 34-aastaste seas. Kui tavapäraselt kuulub registreerijale üks domeen, siis meie registris on ka registreerija, kellele kuulub üle 2000 domeeni. Jätkuvalt on kõige populaarsem domeeni registreerimine üheks aastaks, sellele järgneb 2- ning 3-aastane periood.

Kokkuvõttes on .ee domeeni registreerimine parim viis eestimaalasteni jõudmiseks. Oma veebileht on digitaalne visiitkaart ning kõige kindlam viis oma tegevuste ja ettevõtmiste tutvustamiseks. Kui sina ei ole tänaseks veel 160 000 domeeni omaniku seas, saad seda alustada kiirelt ja mugavalt Eesti Interneti Sihtasutuse kodulehel - vaata lähemalt siit!

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi