Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Milline võiks olla .ee tiigrihüpe?
Kogume VUNKi innovatsiooni alal inimeste arvamusi sellest, milline võiks olla rahvusdomeeni .ee või rahvusdomeeninduse kui sellise tulevik arenevas tehnoloogiamaailmas. Kogume mõtteid paberile, Twitterisse, videosse ja pilti! Anname Arvamusfestivali külastajatele võimaluse säutsuda otse .ee Twitteri kanalisse!
Miks me seda küsime? Sest,.ee-d kui Eesti riigi tunnusdomeeni Internetis on registreeritud ligi 120 000. Kas domeenindusel on mobiilirakenduste arenduse kõrval aastal 2020 kohta? Kuhu peaks rahvusdomeeni areng jõudma? Kuidas kindlustada seda, et rahvusdomeen Interneti plahvatuslikus arengus ellu jääb? Viimastel aastatel on Internetiruumi lisandunud üle tuhande uue domeenilõpu nagu .cloud, .paris, .berlin ... Kas Eestil oleks vaja oma .tallinnat, .est-i? Ehk milline võiks olla .ee "tiigrihüpe"?
Tule ja avalda arvamust, milline võiks olla rahvusdomeeni .ee tiigrihüpe?
12. august 2016 @ 13:00-18:30 VUNK innovatsiooni alal!
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
Olukorrast digiriigis: miks registreerida .ee domeen?
EISi esindajad rääkisid Delfi taskuhäälingus "Olukorrast digiriigis" värskes episoodis .ee domeenist ning selle vajalikkusest ettevõtetele.
2024. aasta .ee domeeninimedes: Tallinn lükkas Tartu troonilt
2024. aasta on .ee domeeninimedesse toonud mitmeid muutusi ja uusi trende. Hea meel on tõdeda, et Eesti tippdomeen on jätkanud enda kasvu, mis on esimese poolaasta lõpuks jõudnud 6,6% juurde.
Domeeni registreering jäi pikendamata? Sellega võivad kaasneda just need küberohud
EIS viis hiljuti läbi uuringu, mille fookuses oli .ee domeeni registreeringu pikendamise protsess. Tulemustest selgus, et suur osa vastajatest teadvustab küll erinevaid domeeni registreeringu kaotamisega seotud küberohte, kuid on ka neid, kelle arvates ühtegi ohtu ei kaasne. Kuna domeen on digitaalse maailma üks kõige väärtuslikumaid varasid, teeme ülevaate võimalikest ohtudest, mis võivad registreeringu lõppemisega kaasneda.
Kommentaarid