Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Rahvusvaheliselt domeenindust haldav ICANN koostab uut strateegiat
Täna algas ICANN47 konverents, kus tutvustatakse organisatsiooni järgmise viie aasta strateegilise plaani koostamise protsessi.
Rahvusvaheliselt domeenindust haldav ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) alustas juunis uue strateegia planeerimist, et luua visioon järgneva viie aasta tegevuskavast. Planeerimisprotsess on integreeritud uude myICANN platvormi, mis annab võimaluse kõigile protsessis osalemiseks.
myICANN on veebipõhine infoportaal, kus iga kogukonna liige saab luua enda huvidele vastava keskkonna, mis teeb ICANN-i kodulehel oleva informatsiooni leidimse lihtsamaks suurendades teabe kättesaadavust. Portaali eesmärk on sidusrühmade laiem kaasamine.
ICANN-i rahvusdomeenide haldajaid koondavas töörühmas (ccNSO) arutatakse organisatsiooni finantsküsimusi, ICANN-i uue strateegia planeerimist ning rahvusvahelise sidusrühmade koostöömudeli temaatikat. Sessioonil annavad viis rahvusdomeenide haldajat ülevaate kuidas mudel nende jaoks töötab.
Valitsuste esindajaid koondav GAC (Governmenal Advisory Commitee) keskendub uute rahvusvaheliste tippdomeenide programmi avamisega kaasnevatele teemadele.
Sessioonid hõlmavad samuti DNSSec turvalahendust, IPv6 ning domeeninimede süsteemi (DNS) väärkasutust.
ICANN47 avalik konverents toimub 14-18 juulil Durbanis, Lõuna-Aafrika Vabariigis. Päevakava on leitav http://durban47.icann.org/
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
Olukorrast digiriigis: miks registreerida .ee domeen?
EISi esindajad rääkisid Delfi taskuhäälingus "Olukorrast digiriigis" värskes episoodis .ee domeenist ning selle vajalikkusest ettevõtetele.
2024. aasta .ee domeeninimedes: Tallinn lükkas Tartu troonilt
2024. aasta on .ee domeeninimedesse toonud mitmeid muutusi ja uusi trende. Hea meel on tõdeda, et Eesti tippdomeen on jätkanud enda kasvu, mis on esimese poolaasta lõpuks jõudnud 6,6% juurde.
Domeeni registreering jäi pikendamata? Sellega võivad kaasneda just need küberohud
EIS viis hiljuti läbi uuringu, mille fookuses oli .ee domeeni registreeringu pikendamise protsess. Tulemustest selgus, et suur osa vastajatest teadvustab küll erinevaid domeeni registreeringu kaotamisega seotud küberohte, kuid on ka neid, kelle arvates ühtegi ohtu ei kaasne. Kuna domeen on digitaalse maailma üks kõige väärtuslikumaid varasid, teeme ülevaate võimalikest ohtudest, mis võivad registreeringu lõppemisega kaasneda.
Kommentaarid