Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

.ee kui ärinime lahutamatu osa? Aga miks ka mitte!

Ettevõtte turundus algab selle nime valikust. Kui 90ndatel oli moeasjaks lisada firma nime lõppu X, mõni muu välismaine täht või ilusteda uhke inglisekeelse nimega, siis nüüd on ajad teised ning välismaine nimi vajalik juhul kui ettevõtte fookuses on ka välisturud.
.ee kui ärinime lahutamatu osa? Aga miks ka mitte!
Need ettevõtted, kelle põhiturg on Eestis, ei saa ilma selge, asjakohase ja tabava nimeta. Muide, selleks, et Eesti ettevõtete nimedes ilusat emakeelt väärtustada, on hetkel käimas ka üks vahva nimekonkurss.

Aga on veel üks ajastukohane nähtus - .ee lõpuga ettevõtete nimed. Need on ühtlasi nii firma- kui domeeninimed ehk täidavad ühekorraga kaht eesmärki. Iseenesest leidlik!

Äriregistri andmeid analüüsides selgub, et hetkel tegutseb Eestis 270 ettevõtet, kelle firma nime osa hulka kuulub ka .ee. Aegade jooksul on Eestis selliseid ettevõtteid olnud julgelt üle 500 ja viimase 5 aasta lõikes ei ole täheldada otsest kasvutrendi.

Samas on see tore mõttekoht, sest kui juba teha firma, mille klientuur asub Eestis, siis .ee aadressil on üks kindel eelis. Ja kui juba panna nimi, siis miks mitte selline, mis oleks ühtlasi ka otsene reklaam.

Siia sobib hästi ka pretsedent USAst, kus Ülemkohus patenteeris esmakordselt sõna või mõiste, millele oli lisatud domeen - jutt käib booking.com aadressist, vt lähemalt siit. Ehk et kui tavaliselt ei saa kaubamärgistada mistahes mõisteid nagu katus, laud või arvuti, siis juhul, kui sinna lisada domeen, võib see olla võimalik.

Seega – kui Sul on plaanis oma ettevõtte nime sisse kirjutada ka .ee, alusta sellest, et vaata meie lehelt, kas antud .ee aadress on vaba ning broneeri see registripidaja juures.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi