Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

.ee domeeni registreerimisteenuseid osutab üheksa rahvusvahelist registripidajat

Eesti Interneti SA akrediteeris .ee domeeni registripidajaks Instra Corporation Pty Ltd, Klute-Thiemann Informationstechnologie GmbH & Co. KG, NETIM-i, Documentdata Anstalt-i ja EURODNS S.A, millega .ee registripidajate arv tõusis kolmekümne viiele, sh rahvusvahelisi üheksa ja Eestis resideeruvaid kakskümmend kuus.
Eesti Interneti SA on korraldanud .ee domeeni registreerimise kahetasemeliselt, delegeerides nimede registreerimisteenuste osutamise registripidajatele.

Eesti Interneti SA registripidajate koordinaator Kristo Kraanat: „Välismaiste registripidajate huvi .ee domeeni vastu on peamiselt elavdanud suurte kaubamärkide äri- ja tootenimede portfelle omavate rahvusvaheliste korporatsioonide soov registreerida oma kaubamärgid ka Eestis, et teha oma veebilehed eestlastele paremini kättesaadavamaks, aga ka vältida domeeninimede registreerimist spekulantide poolt.“

„Teise aktiivsuse kasvu põhjusena võib nimetada, et registripidajatel on Kolumbia .co domeeni registreerimisteenuste käivitamisele rakendatud ressursid hakanud vabanema ja neid saab nüüd .ee registreerimise alustamisele suunata,“ lisas Kraanat. Kolumbia .co domeeni reform langes Eestiga samale ajale. .co on lühem alternatiiv kommerts ehk tulunduslikku tegevust tähistavale .com domeenile, reformiga tehti .co registreerimine rahvusvaheliselt kättesaadavaks. Kristo Kraanat: „.com domeen on 90 miljoni registreeritud nimega arvukaim domeen maailmas, mis põhjendab ka registripidajate poolt .co-le tavapärasest suurema tähelepanu osutamise.“

Registripidajateks on Interneti majutusteenuse pakkujad, ISP-d, telekomiettevõtted või spetsiaalselt registripidajaks loodud ettevõtted, kes on läbinud Eesti Interneti SA registripidaja akrediteerimisprotsessi ja sõlminud vastava lepingu. Registripidajad osutavad .ee domeeni registreerimisteenuseid: domeeninime registreerimine, uuendamine, muutmine, kustutamine.

Akrediteeritud registripidaja tunneb ära vastava logo „Eesti Interneti SA akrediteeritud registripidaja“ järgi. Registripidajate nimekiri avaldatakse Eesti Interneti SA veebis www.eestiinternet.ee/registripidajad.

NB! Ümberregistreerimisperiood lõppeb 5. jaanuaril 2011, soovitame kiirustada.

Kõigile vana korra järgi registreeritud domeenidele (esmaregistreering ennem 5. juuli 2010) kehtib kuni 5. jaanuarini 2011 üleminekuperiood, mil domeenide registreerijad peavad valima registripidaja ja registripidaja juures domeeni ümberregistreerima. Ümberregistreerimata domeenide suhtes alustatakse kustutamismenetlust, mille käigus nende registreerimine muutub kõigile vabaks ja domeenidega seotud e-postiaadressid, veebilehed ja muud teenused lakkavad töötamast.

Täpsed juhised oma .ee domeeni ümberregistreerimiseks www.eestiinternet.ee/teavitus

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi