Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Eesti Interneti SA domeenipagas täitus 55 000 .ee domeeniga

Eile, 30. märtsil 2011 ületas uue korra järgi registreeritud .ee domeenide arv Eesti Interneti SA registris 55 000 piiri. Märtsi kuus on hetkeseisuga registreeritud 1201 uut domeeni ning ümberregistreeritud domeene on 512.

Domeenide arv Eesti Interneti SA registris on märtsi lõpuks ületanud ümmarguse 55 000 piiri, millega on alates 2010. aasta juuli kuust, mil kehtima hakkasid uued domeenireeglid, registreeritud kokku 13 805 uut domeeni ning ümberregistreeritud on 41 219 vana korra domeeni. Märtsi kuus on hetkeseisuga registreeritud 1201 uut domeeni ning ümberregistreeritud domeene on 512.

„Domeenide ümberregistreerimine on perioodi lõpuks oluliselt vähenenud, mis annab aimu, et märtsi lõpuks, vaid päevad enne ümberregistreerimise lõppu, on aktiivselt kasutuses olevad domeenid saanud registreeritud ning neid on üle 50% 1992 – 2010 vana korra järgi kogunenud domeenidest. Allpool toodud tabelist võib näha, et kui uute reeglite esimene kuu juuli välja arvata, on uute domeenide registreerimine olnud kuude lõikes suhteliselt stabiilne, umbes 1100 domeeni kuus. Registreerija jaoks on see positiivne sõnum, sest kui domeenide arv kasvab praeguse trendi järgi, saab Eesti Interneti SA järgmise aasta domeenitasu alandada," ütles sihtasutuse nõunik Maarja Kirtsi ning avaldas tänu kõigile registreerijatele ja registripidajatele. Eesti Interneti SA on mittetulunduslik organisatsioon ja domeeni tasu on kulupõhine. See tähendab, et kui registreeritud .ee domeenide hulk kasvab, tasu alaneb.

Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine. Domeenireeglid ja -tasud .ee, pri.ee. com.ee, fie.ee ning med.ee osas kinnitab konsensusliku otsusega Eesti Interneti SA 6-liikmeline nõukogu, mille pooled liikmed nimetab ITL ja pooled liikmed riik.


Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi