Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

EIS kinnitas 2013-2015 strateegia

Eesti Interneti SA nõukogu kinnitas asutuse strateegia aastateks 2013-2015.

Strateegias sõnastati perioodi peamised väljakutsed ning arendamist vajavad tegevusvaldkonnad.

Sihtasutuse nõukogu esimehe Marika Priske sõnul on EIS-i ülesanne olla stabiilse ja turvalise domeeninimede süsteemi tagaja tasakaalustades ja arvestades Internetikogukonna huvisid. “Nõukogu ootus vastuvõetud strateegia elluviimisele on EIS-i pakutavate teenuste kvaliteedi tõus ning strateegia 2013-2015 perioodi lõpuks .ee domeenide arvu suurenemine ambitsioonika 20 protsendi võrra” ütles Priske.

“Eesmärkide saavutamiseks hakkame tegelema selliste väljakutsetega nagu riskidele tundliku infrastruktuuri turvalisus, domeeninimede süsteemi ja registri pidamise tarkvara arendus ning Interneti kasutamise turvalisuse suurendamine DNSSEC turvalahenduse juurutamise näol” selgitas sihtasutuse juhataja Heiki Sibul. Strateegiaga soovitakse saavutada .ee domeeni registreerijate rahulolu tõus ning domeenide arvu suurenemine registris. “Olulisemaid väljakutseid on .ee domeeni arvu suurendamine rahvusvaheliste ülddomeenide, peamiselt .eu populaarsuse juures” lisas Sibul.

Strateegia avab EIS-i peamised tegevusvaldkonnad ning nendega seotud arendusmeetmed nagu domeeninimede süsteemi teenuse kättesaadavuse, stabiilsuse ja turvalisuse tagamine, domeeniregistri ja selle süsteemiga seotud arendused ning Interneti kasutamise turvalisuse tõstmine. Olulisel kohal asutuse 2013-2015 strateegias on sidusrühmadega seotud koostöö tihendamine.

Strateegiadokument valmis koostöös asutajate ja EIS-i sidusrühmadega nagu registripidajad, Internetikasutajate Nõukoda ning MTÜ Eesti Interneti Kogukond.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi