Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

ICANN48 uute rahvusvaheliste tippdomeenide tähe all

Buenos Aireses alanud rahvusvaheliselt domeenindust haldava ICANN-i 48. konverentsil teatati uue kõrgetasemelise ekspertide kogu moodustamisest, mille eesistujaks on president Toomas Hendrik Ilves. Lisaks on nüüd tsoonis 24 uut rahvusvahelist tippdomeeni.

Konverentsi avakõnes teatas ICANN-i tegevjuht Fadi Chehadé, et kokku on kutsutud ülemaailmne kõrgtasemeline ekspertide kogu, mis tegeleb Interneti valitsemise tulevikku puudutavate küsimustega. Grupi eesistujaks nõustus olema president Toomas Hendrik Ilves. Vastastikuste kontaktide loomisel oli oma osa ka EIS-il.

Viimase aasta jooksul delegeeritud 24 tippdomeeniga on tsooni lisatud rohkem uusi rahvusvahelisi tippdomeene kui terve ICANN-i ajaloos kokku.

Fadi Chehadé on ICANN-i eesotsas olnud üle aasta ning rõhutanud oma avakõnedes vajadust ja plaani tuua ICANN USA kesksest juhtimisest globaalsema juhtimise poole. Sellega viiakse juhtimine osaliselt Aasia, Euroopa, Araabia ja Aafrika regioonidesse. Sel kevadel ICANN-i Pekingi konverentsil välja kuulutatud kava avada lisaks senisele keskusele Los Angeleses keskused ka Singapuris ja Istanbulis on tänaseks täide viidud. Eesmärk on kasv igal kontinendil.

Oluline teema konverentsil on ka DNSSec-i juurutamine, mille üks verstapost on hiljutine Hiina liitumine DNSSec-i riikide sekka.

ICANN48 avalik konverents toimub 17-11 novembril Buenos Aireses, Argentiinas. Päevakava on leitav buenosaires48.icann.org/en/schedule-full.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi