Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Ilmunud on .ee aastaraamat
Selle raames muutusid kättesaadavaks mitmed Eesti kohanimede ja riikide nimedega domeenid, aga ka ühemärgilised .ee veebiaadressid. Aastaraamatus saab muuhulgas lugeda lähemalt ka avatud pakkumistega oksjonilt soetatud domeenide võidupakkumistest ning projektidest, mida toetatakse kõikidelt oksjonitelt saadud tuludest.
Saame öelda, et 2023. aasta oli .ee domeeni jaoks igati edukas ning paistame teiste Euroopa tippdomeenide seas positiivselt silma. Jätkame samas vaimus ning näeme vaeva selle nimel, et pakkuda .ee kaudu domeeni kasutajatele parimat võimalikku väärtust. Täname suurepäraste töö ja edu eest ka akrediteeritud .ee registripidajaid!
.ee aastaraamat 2023
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
Uudised
Statistika
2025. aasta tõi Eesti rahvusdomeenile Euroopa keskmisega võrreldes kuuekordse kasvu
.ee rahvusdomeeni jaoks jääb selja taha edukas ning silmapaistva kasvuga aasta. Kui Euroopa riiklike tippdomeenide keskmine kasv jäi alla ühe protsendi, paistis .ee silma 5,31%-lise aastase kasvuga. Aasta lõpu seisuga oli .ee registris kokku 182 032 domeeni.
Uudised
Balti Domeenipäevad
Regulatsioonid on uus normaalsus: ülevaade domeenindust mõjutavatest poliitikatest
Euroopas ei saa tehnoloogiast rääkida ilma regulatsioonideta. Pilv, tehisintellekt, küberturvalisus, andmed ning üha selgemalt ka domeeninimed, on tugevalt seotud Brüsselis tehtavate otsustega. Just sellest teemast tegi Balti Domeenipäevadel ülevaate CENTRi poliitikajuht Polina Malaja.
Uudised
IGF
WSIS+20: tagasihoidlik kokkulepe, kuid suur samm edasi
Kui suur osa maailmast oli 17. detsembril tärkavas jõulumeeleolus, siis internetihalduse jaoks oli tegemist ajaloolise päevaga. Nimelt võeti ÜRO Peaassambleel vastu WSIS+20 lõppdokument. Kuigi see ei juhtunud aplausi saatel ning paljud riigid olid rahulolematud, ei kõhelnud keegi selle poolt hääletamises.
Kommentaarid