Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Ilmunud on .ee aastaraamat

Eesti Interneti Sihtasutus (EIS) on välja andnud 2023. aasta .ee domeeni aastaraamatu. Väljaandes teeme ülevaade maatunnusega tippdomeeni käekäigust, statistikast ning trendidest. Vaatame lähemalt ka seda, kuidas positsioneerume Euroopa tippdomeenide turul ning milliseks kujunes möödunud aasta domeenioksjonite jaoks.
Ilmunud on .ee aastaraamat
2023. aasta tõi .ee jaoks 26 558 uut domeeni ning tsooni aastane kasv jõudis 5,26% juurde. Kasvutrendis oli ka domeenide registreeringute pikendamise osakaal, saavutades 86,1% taseme. Olulise sündmusena täitus ka 160 000. .ee domeeni registreerimine ning alustasime esmakordselt ajaloos reserveeritud domeenide turule toomist. 

Selle raames muutusid kättesaadavaks mitmed Eesti kohanimede ja riikide nimedega domeenid, aga ka ühemärgilised .ee veebiaadressid. Aastaraamatus saab muuhulgas lugeda lähemalt ka avatud pakkumistega oksjonilt soetatud domeenide võidupakkumistest ning projektidest, mida toetatakse kõikidelt oksjonitelt saadud tuludest.

Saame öelda, et 2023. aasta oli .ee domeeni jaoks igati edukas ning paistame teiste Euroopa tippdomeenide seas positiivselt silma. Jätkame samas vaimus ning näeme vaeva selle nimel, et pakkuda .ee kaudu domeeni kasutajatele parimat võimalikku väärtust.

.ee aastaraamat 2023

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi