Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Kuidas saab eraisik või ettevõte .ee domeeni registreerida?

Mistahes internetis nähaolev sisu - isiklikust blogist kuni riigiportaalide ja kõigeni, mis nende kahe äärmuse vahele jääb - eeldab unikaalset domeeni ehk maakeeli internetiaadressi. Rahvustunnusega ehk .ee lõpulist domeeni, mis Eesti elavale inimesele kõige lihtsamini meelde jääb ning on ühtlasi ka turvalisim lahendus, saab hõlpsalt registreerida paljude domeenide müügiga tegelevate ettevõtete ehk registripidajate juures.

Kuidas saab eraisik või ettevõte .ee domeeni registreerida?

Siit alt leiad lingi lehele, kus oleme välja toonud kõik Eesti ettevõtted, kes müüvad maatunnusega .ee domeene. Vaba internetiaadressi saab osta nii era- kui juriidiline isik ning seda võib teha lühiajaliseks otstarbeks (3, 6 või 9 kuud) või oluliselt pikemaks ajaks - kasvõi kuni 10 aastaks. Enim tellitakse siiski ühe aastase pikkusega domeene, mida seejärel jooksvalt pikendatakse.

Nimekiri registripidajatest on filtreeritav kolme märksõna kaudu: esiteks, kas registripidaja pakub DNSSEC'i teenust, mis kõige lihtsamalt öeldes muudab veebi lõppkasutajale turvalisemaks. Teiseks filtriks on „Elite partner”, mis tähendab, et registripidaja lähtub Registripidajate Heast Tavast ning pakub kõrgema kvaliteeditaseme teenust. Kolmandaks on "lühikesed perioodid" ehk nii näeb ainult neid registripidajaid, kes pakuvad ka 3, 6 ja 9 kuu pikkuseid domeene.

Kuidas domeeni tellida? Kõik käib üle veebi ja kiiresti. Olulisim on väja mõelda sobiv aadress – seda nii tegevusvaldkonna, aadressi pikkuse kui kõlapildi osas ning sisestada see sobiva registripidaja lehel. Pärast automaatset kontrolli meie registrist selgub, kas soovitud aadress on saadaval ning positiivse vastuse järel tuleb läbida edasine tellimiseks vajalik protsess. Alati võib vaadata ka meie oksjoniportaali, kust igapäevaselt leiab nutikaid ning vabaks muutuvaid aadresse.

Lõpetuseks - kuigi domeeni hind on fikseeritud, toimetavad registripidajad vabaturu põhimõttel ning pakuvad lõppkasutajaile teinekord oluliselt paremaid sisenemistingimusi, kombineerides domeenitasu näiteks serveri majutuskuluga. Seega tasub silmad lahti hoida ja häid pakkumisi jälgida.

Siit leiad ettevõtted, kes müüvad .ee domeeni - kliki >>>


Sul on küsimus .ee domeeni osas?
Kirjuta info@internet.ee - vastame meeleldi.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi