Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Pühadeks .ee veebikoju!

Peagi saabuvad pühad viivad paljud meist kiirest töömelust eemale hubastesse kodudesse kauaoodatud jõulurahu nautima. Sobiv aeg on ka mõnusa ja turvalise veebikodu leidmiseks – .ee on selle jaoks vaieldamatult parim valik.
Pühadeks .ee veebikoju!

.ee veebiaadress aitab kujundada selle omanikule väärtuslikku digitaalset identiteeti ning tutvustada end või oma tegevusi kogu maailmale. Lisaks võimaldab domeeni registreerimine luua omanimelist e-posti aadressi – seega on veebikodu omamine kasulik mitte ainult ettevõtetele, aga ka igas vanuses inimestele. Vaatame lähemalt, millistel viisidel on võimalik .ee veebiaadressi omanikuks saada.


Esimeseks ning kõige lihtsamaks viisiks on täiesti uue domeeni registreerimine. Selleks pead välja mõtlema meelepärase veebiaadressi nime ning kontrollima selle saadavust internet.ee avalehel olevast otsingumootorist. Domeeninimes saab kasutada kõiki Eesti tähestiku tähti, sealhulgas täpitähti, ning selle pikkus võib olla kuni 63 tähemärki. Kui domeeninimi on vaba, saad selle registreerida .ee registripidaja juures endale sobivaks perioodiks – saad seda teha alates kolmest kuust kuni kümne aastani välja. Seejuures pea meeles, et igal domeeni registreeringul on kehtivusaeg ning selle lõppemisel on vajalik selle pikendamine. Vastasel juhul läheb domeen kustumisele ning jõuab tagasi turule ehk muutub taaskord kättesaadavaks kõigile huvilistele. Lisaks soovitame domeeninime registreerimisel paigaldada ka DNSSEC turvalaienduse, et muuta veebileht turvalisemaks nii selle omanikule kui ka kasutajatele.


Tänaseks on registreeritud enam kui 163 000 .ee veebiaadressi. Seega võid end paratamatult leida olukorrast, kus soovitud domeen on juba registreeritud. Siiski ei tasu pead norgu lasta, kuna meie Oksjonikeskkonda jõuab iga päev kümneid uusi aadresse. Tegemist on kustuvate domeenidega ehk veebiaadressidega, mille registreeringut ei ole õigeaegselt pikendatud ning mis muutuvad seetõttu taaskord kättesaadavaks kõigile huvilistele. Domeenid on oksjonil 24 tundi ning turule toomiseks kasutatakse pimeoksjoni lahendust, mille kohaselt ei ole tehtud pakkumised ja nende suurused avalikud. Parima pakkumise tegija saab endale domeeni registreerimise eelisõiguse .ee registripidaja juures. Seega tasub silma peal hoida ka Oksjonikeskkonnal, sest pakkumistele jõuavad iga päev nii mõnedki huvitavad ning põnevad domeenid.


Tõeliselt eksklusiivsed .ee veebiaadressid ootavad uusi omanikke aga avatud pakkumistega Inglise oksjonil, mida viiakse samuti läbi meie Oksjonikeskkonnas. Nimelt oleme alates kevadest toonud turule varasemalt reserveeritud ja blokeeritud .ee domeene. Valikus on mitmed Eesti kohanimed, riikide nimed, tähed ja numbrid. Seega on ideaalne võimalus saada endale südamelähedase koha või riigi nimega veebiaadressi omanikuks. Ühetähelised veebiaadressid annavad võimaluse luua ainulaadseid kombinatsioone ka .ee lõpuga. Näiteks on peagi uute omanike otsinguil j.ee, k.ee, v.ee ning paljud teised. Avatud pakkumistega oksjoneid viime läbi piiratud gruppide kaupa ning pakkumiste tegemiseks on aega 7 päeva. Nagu ka nimi ütleb, on nende oksjonite pakkumised avalikud ning eduka pakkumise tegija saab domeeni registreerimise eelisõiguse .ee registripidaja juures. Veebiaadressid jõuavad oksjonile kuni järgmise aasta suveni - eesootavate nädalate oksjonikavaga saad lähemalt tutvuda meie kodulehelt.


Oksjonitelt saadud tulu investeeritakse Eesti interneti tõhusamaks ja turvalisemaks muutmiseks. Lisaks panustame ka noorte IT-alaste teadmiste arendamisesse läbi eripalgeliste projektide toetamise. Seega annab iga domeenioksjoni võitja enda panuse interneti ja kohaliku kogukonna arengusse luues samal ajal endale praktilist väärtust.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi