Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

USA Kaubandusministeerium pikendas tippdomeenide haldaja lepingut

USA Kaubandusministeerium pikendas rahvusvahelist domeenindust haldava ICANN-i (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) lepingut seoses tippdomeenide registri infrastruktuuri haldaja IANA (Internet Assigned Numbers Authority) funktsioonide täitmisega.

Käesoleva aasta märtsis teatas USA Kaubandusministeerium, et IANA funktsioonide täitmiseks ei laekunud ühtegi vastuvõetavat pakkumist, mis tähendas, et ICANN-i ei kvalifitseeritud IANA haldajaks. Sealjuures pikendati lepingut ICANN-ga järgnevaks kuueks kuuks. Lisaks ICANN-le konkureerisid lepingule organisatsioonid Wounded Warrior Veterans Directory, USA Webhost, IT ettevõte Material Integration Inc. ja Network Speciality Group.

IANA funktsioonide täitmise kriitiline tähtsus viis konsultatsioonideni, kuidas parandada kõnealuste funktsioonide täitmist, nii siseriiklike kui ka rahvusvaheliste Interneti sidusrühmadega. USA Kaubandusministeerium esitas ICANN-le kohandamiseks rea nõudeid, et tagada kõiki huvigruppe arvestav kaasamismudel („multi-stakeholder model“). Mainitud mudelit peab kaubandusministeerium kõige tõhusamaks Internetiga seotud küsimuste lahendamiseks ning IANA funktsioonide rahvusvahelistamiseks.

IANA on ICANN-i alluvuses tegutsev üksus, mis korraldab ülemaailmselt IP aadresside jaotamist, domeeninimede süsteemi juurtsooni haldamist ja hoolitseb muude IP protokolliga seotud ülesannete lahendamise eest.

Hetkel kehtiv leping lõpeb 30. septembril 2012. Uus välja kuulutatud leping algab 1. oktoobril 2012 ning kestab 30. septembrini 2015, lepingu kogukestvus on lisaperioodidega 7 aastat.

 

Lisainfo:
Maarja Kirtsi
tel 727 1013, mobiil 50 18 379
e-post: maarja.kirtsi@internet.ee


Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi