Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Veebiaadress S.ee soetati rekordilise 41 000 euro eest

Eesti Interneti Sihtasutus on alates selle aasta kevadest toonud turule varasemalt reserveerituna ja blokeerituna hoitud veebiaadressid. S.ee leidis endale uue omaniku rekordilise 41 000 euro eest, olles seega läbi aegade kõige kallim Eesti Interneti SA poolt turule toodud domeen.
Veebiaadress S.ee soetati rekordilise 41 000 euro eest

Eesti Interneti SA reserveeris ja blokeeris 2011. aastal mitmed .ee domeenid, nende hulgas ühemärgilised, Eesti kohanimedega ning riikide nimedega veebiaadressid. Paljud reserveeritud domeenid leidsid 12 aasta jooksul küll uued omanikud, kuid domeenid, mida selle aja jooksul ei registreeritud, on nüüd kättesaadavad kõigile .ee nimeressursist huvitatud inimestele. Veebiaadress s.ee leidis möödunud nädalal endale omaniku rekordilise 41 000 euro eest.

Turule jõudvate domeenide oksjonist saadud tulu suunab sihtasutus Eesti interneti tõhusamaks ja turvalisemaks muutmiseks. Ees on ootamas pilveteenuse rakendamine ja turvalisust tagavate DNSSEC ja DANE teenuste arendamine ning levitamine. Lisaks toetab Eesti Interneti SA igal aastal oksjonilt saadud tuludega projekte, mille abil suurendatakse ühiskonnas IT-alaseid teadmisi.

Eesti Interneti Sihtasutuse juhatuse liikme Heiki Sibula sõnul on domeenioksjoni näol tegemist ajaloolise sündmusega: “Hea meel on tõdeda, et Eesti maatunnusega .ee tippdomeen on jätkuvalt populaarne ja tahetud. Ühemärgilised domeenid annavad ainukordse võimaluse saada silmapaistva veebiaadressi omanikuks, kohanimedega domeenid on kõnekad aga kohalikele ettevõtetele ning -kogukonnale. Seejuures annavad oksjonil osalejad panuse ka Eesti interneti arengusse.” Sibul märgib, et ühetäheliste veebiaadresside näol on tegemist eksklusiivsete domeeninimedega kogu maailma jaoks.

Eesti Interneti Sihtasutus haldab maatunnusega .ee tippdomeeni ning esindab Eesti interneti kogukonda. Reserveeritud ja blokeeritud domeenid jõuavad oksjonile Oksjonikeskkonna https://auction.internet.ee/ vahendusel piiratud gruppidena avatud pakkumistega ehk Inglise oksjoni stiilis. Oksjonile tulevate domeenide ajakava on leitav siit.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi